Jazyky

           
              

 

 "Vítejte v modulu Jazyky"  

Chcete si navíc promluvit s učitelem? Nechat si doporučit další postup ?  Registrujte se!

Jazyková škola Skřivánek – exkluzivní partner ucenionline.com pro sekci Jazyky www.skrivanek.cz


Instrukce ve třídě v hodině angličtiny

 Náhled ( celkový text po registraci ) :

 

Instrukce ve třídě

Tyto pracovní listy obsahují aktivity pro nacvičení instrukcí ve třídě v angličtině. Cílem aktivit je naučit student porozumět instrukcím, které používáme k řízení aktivit v hodinách. Čím dříve se nám podaří zařadit angličtinu jako jazyk komunikace v hodině – nejen jako jazyk jednotlivých cvičení, tím snáze si žáci zvyknou na její používání a odpoutají se od češtiny.

 

 

1       V těchto aktivitách si žáci osvojí slovní zásobu nejčastějších instrukcí, které v hodině dostávají. S materiálem můžete pracovat několika způsoby (podobným způsobem můžete pracovat i na další slovní zásobě):

a.    pexeso: kartičky vystříháte a student spojují ve dvojicích nebo skupinách kartičky s obrázky s kartičkami s instrukcí

b.    pantomima: žáci si vylosují kartičku buď s obrázkem, nebo textem (nejprve je lepší začít kartičkou s obrázkem a následně ztížit pouze textem) a pantomimou předvádí aktivitu – ostatní žáci musí uhodnout, o který příkaz se jedná (pokud by se studenti ostýchali instrukce předvádět, mohou je malovat např. na tabuli)

c.    Simon says: tato aktivita vychází z metody TPR; učitel předříkává žákům, co mají dělat – každý příkaz, který mají žáci udělat (předvést) je uveden slovy „Simon says…“, např.: „Simon says open your books on page 10.“ a žáci mají otevřít své učebnice na straně deset, pokud však ve větě není „Simon says…“ žáci nemají dělat nic – hru můžeme postupně ztěžovat tak, že dáváme instrukce rychleji a rychleji. Žáci, kteří se spletou, buď vypadávají ze hry, nebo jim připíšeme trestný bod.

d.    answer snap: při této aktivitě studentům ukazujeme obrázky s instrukcemi a oni je musí rychle pojmenovat – žák nebo tým, který nejrychleji pojmenuje největší počet obrázků, vyhrává (toto je v podstatě varianta drilové aktivity – proto je možné obrázky ukazovat opakovaně, především je vhodné častěji ukazovat ty instrukce, které si žáci nemohou zapamatovat).

 

Ke všem těmto aktivitám můžete využít kartičky s obrázky na následující straně. Můžete však obrázky se studenty také namalovat nebo využít ty, které jsou v učebnici, kterou používáte.