Novinky

Nejlepší česká škola   (7.12.2010 12:48)


ncs_vert.jpg

 

Nejlepší česká škola – nový iTV formát.
              Praha (7.12.2011 , 12:15).  Vzdělávací portál  UČENÍ ON-LINE www.ucenionline.com   a Česká televize společně připravují nový internetově-televizní pořad Nejlepší česká škola. Jeho cílem je pozvat veřejnost do „české školy“, ukázat originální příklady výuky, metod , výsledky žáků , a dát možnost se vyjádřit.
               „Nejlepší česká škola je úplně jiný formát pořadu, než jaký tady doposud byl“  říká Robert Neubert, zakladatel portálu UČENÍ ONLINE.  „Je to jeden z mála , dokonce  možná jediný pořad, který bude pro děti, rodiče i odbornou veřejnost zároveň.  Kombinuje hned několik obsahových témat dohromady. Atmosféru ve škole, tzn. jak škola působí jako celek, know how školy – ukázky unikátních metod a výsledky žáků“.
              Co je na pořadu zajímavé je propojení TV + Internetu + Celoplošných akcích přímo ve školách. Např. žáci odprezentují vybrané téma z matematiky. To bude odvysíláno v TV a následně na internetu. Tam se k této látce, učivu mohou vyjadřovat, doplňovat, navrhovat změny i jiné školy.
               Pro školy je důležité také to, že se díly budou předtáčet. Tzn. nemusí mít strach z živého vysílání, ale vše bude možno předem připravit a sestříhat.
               Pořad se začne natáčet od května 2011 a vysílat od září 2011 v České televizi. Už nyní se ale mohou školy do pořadu hlásit, registrovat na webu www.nejlepsiceskaskola.cz . Hodnocení bude dvoufázové . Vyjadřovat se bude odborná porota ,  následně diváci a uživatelé internetu. Na konci školního roku 2012 bude vyhlášena Nejlepší české škola , která obdrží cenu TOP školy v ČR a řadu věcných cen.
          
Další informace na :
tel.  311 678 742

e-mail: info@ucenionline.com 
web : www.ucenionline.com