Novinky

Otáčivé hlediště Český Krumlov 2013    (18.8.2012 9:36)


Vážení diváci,

po úspěšné sezóně 2012 na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově nám dovolte seznámit Vás s programem, který pro Vás na této scéně připravujeme pro nadcházející sezónu 2013. Ta bude stejně jako každý rok pestrá a plná neopakovatelných zážitků. Všechny čtyři soubory Jihočeského divadla si pro Vás připravily jedinečný program. 

 

Sezónu na Otáčivém hledišti již tradičně zahájí činoherní soubor, a to 6. června 2013 premiérovým titulem Alpský král a nelida. Příběh Ferdinanda Raimunda o tajemném Alpském králi a zázračném napravení jednoho nelidy je romantickou pohádkou, kouzelnou hrou se zpěvy. Výpravnou dvojnickou komedii plnou záměn, zázraků, hudby a divadelní poesie v režii Břetislava Rychlíka můžete zhlédnout až do 23. června 2013.

 

Dalším premiérovým titulem, tentokrát z dílny operního souboru JD, bude Divotvorný hrnec. Muzikál od autorů Burtona Lana, E. Y. Harburga - Fredy Saidy vybízí k nápadu: Co si takhle udělat rodinný výlet do Štědré doliny ve fiktivním americkém státě Missitucky, kde se odehrává nesmrtelný pohádkový příběh prvého zámořského muzikálu uvedeného u nás v Čechách? 

 Známý muzikál, který díky dvojici Voskovec a Werich zlidověl i u nás, uvedeme před Otáčivým hledištěm od 26. června do 15. července 2013. 

 

Stejně jako soubor činohry a opery si pro vás premiérový titul připravil také soubor baletní, a to v podobě klasického a již světoznámého díla  Carmen G. Bizeta a R. Shchedrina v choreografii Attily Egerháziho . Baletní Carmen, na kterou se v prostředí krumlovského zámeckého parku můžete těšit od 17. do 21. července 2013, je tolik známým příběhem přání, žárlivosti, lásky, hříchu i pomsty. 

 

Nezapomínáme ani na naše nejmenší. Soubor loutkohry vystoupí před Otáčivým hledištěm se známou pohádkou Pták Ohnivák a liška Ryška, která nám prozradí, proč z královských zahrad mizí zlatá jablka. Kdo je krade? A kdo chytí zloděje? Tuto klasickou českou pohádku z pera Karla Jaromíra Erbena uvedeme v několika termínech od 15. června až do 25. srpna. 

 

Mimo výše uvedené premiérové tituly nesmíme opomenout další, mezi Vámi diváky velice úspěšná představení, která se pro velký úspěch v předešlých sezónách jednotlivé soubory rozhodly před Otáčivým hledištěm obnovit. 

 

V podání operního souboru Jihočeského divadla budete mít možnost opět vidět romantickou operu Rigoletto (od 26. do 31. července), pro milovníky baletu si baletní soubor připravil nejkrásnější milostný příběh Romeo a Julie (od 2. do 4. srpna). Pro milovníky vtipu a humoru uvede činoherní soubor divácky oblíbenou komedii Ženy Jindřicha VIII. (od 6. do 17. srpna) a sezónu 2013 před Otáčivým hledištěm zakončí letošním premiérovým hitem Dekameron (od 21. srpna do 7. září 2013). 

 

Prodej vstupenek od září 2012

Program, ceny vstupenek, aktuální informace a rezervace na

www.otacivehlediste.cz / www.cbsystem.cz 

 

Zveme Vás na Otáčivé hlediště Český Krumlov 2013!