Novinky

Pedagogický počin roku 2010   (12.11.2010 17:11)


uceni_online_certifikat.jpg

 

              Praha (12.11.2011 , 16:15).  Vzdělávací portál  UČENÍ ON-LINE www.ucenionline.com   obdržel pochvalu od Mensy a Centra nadání. Zakladatel Robert Neubert obdržel CERTIFIKÁT – Pedagogický počin roku 2010 za portál UČENÍ ONLINE.
               Učení online je portál na bázi výměny informací mezi dětmi-učiteli-rodiči. Funguje tak, že do označené schránky může kdokoliv zaslat příspěvek, tj. dokument, hru, audio, video, radu, týkající se libovolného předmětu základní školy a za to jsou mu připsány kredity na jeho konto , na základě kterých si může stahovat příspěvky ostatních . Tím se automaticky množí obsah portálu a vzniká základní zdroj učebních podkladů. Nadstavbou portálu jsou služby jako VIDEOpřednášky, inteligentní software ÚKOLY, jež poskytuje školám komunikaci po INTRAnetu, zasílání elektronických úkolů, on-line testy nebo motivační systém. To vše je školám poskytováno ZDARMA.
           Nově se na portálu v příštím roce připravuje revoluční aplikace iBoards, která pracuje na principu sociální sítě s výukovým charakterem. Ta by měla změnit pohled na dosavadní způsob výuky a ulehčit žákům i učitelům synchronizaci zdrojových informací  mezi jednotlivými školami.

 
 
 
Vzdělávací portál UČENÍ ONLINE funguje od roku 2008. V tuto chvíli je na něho napojeno 2 884 především základních škol. Poskytuje výměnu informací i komunikační SW mezi UČITEL-ŽÁK-RODIČ.