Novinky

REVOLUCE ! VIDEO přednášky   (7.4.2010 20:28)


uceni_online_revoluce_2.jpg

 

Startuje největší e-learningový projekt v historii Česka.
Vzdělávací internetový portál UČENÍ ONLINE určený zejména pro základní školy, dnes zpřístupnil novou službu e-learning (VIDEO přednášky). Jedná se o možnost přehrávání zkrácených výukových hodin z video záznamu kdykoliv a kdekoliv. Přednášky lze spustit přímo na stránkách www.ucenionline.com .
               Učení online je portál, který slouží jako databáze nových výukových podkladů . Od poloviny minulého roku navíc propojuje žáky a školy mezi sebou pomocí modulu ÚKOLY, kterým jsou  jim zasílána domácí cvičení a naopak učitelům usnadňuje práci systémem elektronických testů a jejich automatickým opravováním. Nyní je do portálu www.ucenionline.com  přihlášeno již více než 1300 především  základních škol . Toto množství konečně umožňuje spustit naplánovanou historicky zlomovou  službu e-learning(VIDEO přednášky).
Komu jsou tyto přednášky určené? Portál bude VIDEO přednášky realizovat ve dvou fázích. V první fázi bude probíhat natáčení vzorových hodiny, kdy pedagog – odborník  odprezentuje pomocí nových metodických pomůcek (interaktivní tabule, speciální pomůcky apod.) vybranou látku. V druhé fázi chce UČENÍ ONLINE školy takřka prošpikovat web kamerovým systémem, který bude snímat předem domluvené, vybrané výukové hodiny a ukládat je přímo na server. Snímá se prostor katedry a učitel prezentující výuku. Následně jsou záznamy tříděny do kategorií a sestříhány na dobu 510 minut toho nejdůležitějšího z přednášky. VIDEO přednášky jsou určeny především pro učitele, žáky a rodiče. Žák nebo rodič si výuku může v době domácí přípravy připomenout spuštěním videa a připravit si tak v klidu své poznámky k dané látce. Rodič od pedagoga na konci přednášky obdrží rady, na co se zaměřit při domácím učení. Jedná se tak o nový elektronický systém doučování žáků.
Exklusivním, dlouhodobým partnerem, který se bude podílet na tvorbě a metodickém dohledu VIDEO přednášek v oblasti cizích jazyků je jazyková škola Skřivánek. „Pro první vlnu vysílání jsme připravili 9 témat zaměřených jak na učitele, tak na rodiče a jejich děti. V plánu máme mimo jiné seznámení s jazykovými zkouškami pro děti, tipy, jak na učení slovíček nebo efektivní testování znalostí pro učitele,“ říká Jana Kadlíková., metodička jazykové školy Skřivánek.
 A jak služba může pomoci učiteli? Učitel může mít přehled o nových, pečlivě vybraných metodách a metodikách výuky vhodné pro skupinu žáků základních škol. Může se nechat inspirovat svými kolegy. Navíc pokud sám bude přednášet a umožní natáčení , tak na základě hodnocení jeho prezentace  může získat prémii ve formě notebooku, projektoru nebo dalších potřebných předmětů do výuky.
Společnost NEUBERT marketing & Co. provozující vzdělávací portál Učení online již investovala do vývoje a provozu portálu nemalé prostředky. Část provozu kryje z reklamy, část z prodeje učebních pomůcek a další z dobrovolných příspěvků.  Je však zřejmé, že další připravované aplikace vyžadují vysoké investice a ty se již nemohou obejít bez podpory z evropských fondů:„Pakliže bude obdržena dotace pro další rozvoj webu www.ucenionline.com , tak bezplatně zpřístupníme interaktivní aplikaci TABULE, což je aktivní, sám se přizpůsobující software, který zcela změní pohled na dosavadní interaktivní výuku“, říká Robert Neubert, ředitel a majitel společnosti NEUBERT marketing.
 
 
 
NEUBERT marketing  je jedna z 5 předních, odborně –marketingových společností v ČR. Zabývá se zejména podnikatelskými rozvojovými programy, posilováním konkurenceschopnosti firem.   Založena byla v roce 1998 a od roku 2003 má svoji vlastní investiční divizi, která se orientuje na výzkum a vývoj vlastních produktů. Portál UČENÍ ONLINE je jedním z nich. Více se dozvíte na www.neubert-marketing.cz  
 
 
 
 
Skřivánek je největší jazykovou agenturou ve střední a východní Evropě. Na trhu jazykových služeb působí již od roku 1994. Kanceláře a učebny agentury Skřivánek najdete v 22 městech České republiky a v dalších 13 zemích světa. Služby jazykové školy nabízí Skřivánek více než 10 let a kromě různých typů kurzů pro veřejnost zajišťuje i výuku na klíč pro firmy a jednotlivce, jazykové audity, pobytové a zahraniční kurzy nebo přípravu na jazykové zkoušky pro děti i dospělé. Více informací najdete na www.skrivanek.cz
 
 
 

 PŘEJÍT na první VIDEO přednášky - ZDE