Novinky

Úkoly za učitele opravuje software   (23.7.2009 9:39)


uceni_online_bila.jpg

DNES 23.7.2009.  STARTUJE   modul ÚKOLY ....

Komunikujte elektronicky. Je to ZDARMA a založit si svoji virtuální třídu může každý učitel.

Jak to funguje ?
1. Registrujte se ( vyplňte identifikaci učitel )
2. Po ověření Vaší identifikaci / e-mail-telefon Vám bude zaslán manuál a ikona UČENÍ ONLINE
3. Do 48 budou vygenerovány přihlašovací údaje pro ředitele nebo administrátora
4. NYNÍ  můžete vstoupit  do Vaši elektronické školy.
 
POPIS :  
Jakmile ředitel nebo administrátor vytvoří třídu a učitele, tak systém učitele „vpustí  do jejich elektronických tříd“. A zde začíná zcela jiná výuka. Program učiteli nabízí rozdílnou motivační taktiku pro žáky, než jen klasické známkování.  Za dobře vypracovaný úkol může žák načerpat kredity a na základě nich si pak stahovat další výukovou látku a příspěvky . Aktivní a schopný žák tak může databázi využívat zcela bezplatně, pasivní si musí za stahování zaplatit.
A jak program pomáhá učiteli ? Jednak zde třídě nebo vybranému žákovi může založit běžný textový úkol nebo si pomocí unikátního řešení vytvořit elektronický úkol, který následně i sám opraví chyby a žákovi přičte body nebo určí známku. Program navíc hlídá termíny a učiteli vytváří přehledné reporty o aktivitě a výsledcích žáků. Učitel tak může věnovat více času výkladu a prezentaci látky než hodnocení a kontrole studentů.
Učení online je součástí portálu Veselé děti www.veseledeti.cz , jehož cílem je  vývoj a realizace alternativních metod přístupu k dětem. Jak zní motto portálu „"Život je stále těžší - Veselé děti Vám dávají možnost udělat si alespoň částečně svět podle svého ...vytvářet Vaše osobní OSTROVY RADOSTI". Jak se zdá , na toto heslo slyší stále více lidí. Jen za měsíc červen se zaregistrovalo 192 škol a samotná návštěvnost vzrostla o 118% na 12,5 tisíc osob, což zatím není ve srovnání s dětskými weby nijak ohromující ( nejnavštěvovanější dětský web Alik.cz 92tis.) , ale po 3 měsících provozu velmi nadějné . Podle ředitelů základních škol je to i díky tomu, že školy zejména pro 1. stupeň samy hledají zdroje inspirace a portál se prostě trefil do jejich poptávky . Tvůrci navíc dokáží hbitě dodávat technologické nástroje , na které by školy sami neměly dostatek prostředků a při individuálním vývoji by na ně čekaly roky.
 
Věříme, že Vám toto řešení opět pomůže v lepší výuce
 
tým Veselých dětí